Odnawialne źródła energii

Panele fotowoltaiczne na dachu budynkuW dobie nieustannie drożejących nośników energii, korzystanie z jej odnawialnych i właściwie niewyczerpalnych zasobów stanowi idealne, z ekonomicznego jak i ekologicznego punktu widzenia, rozwiązanie. W optymalnych warunkach istnieje możliwość zaspokojenia do 60% zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową przy pomocy kolektorów słonecznych oraz ponad 100% zapotrzebowania na energię elektryczną przy pomocy fotowoltaiki. Nadmiar energii elektrycznej sprzedawany jest do sieci energetycznej po atrakcyjnych stawkach.

Wykonujemy instalacje solarne do podgrzewu wody użytkowej jak i do wykorzystania w ogrzewnictwie. Realizujemy instalacje fotowoltaiczne – zarówno przyłączone do krajowej sieci elektroenergetycznej (on-grid) jak i wyspowe (of-grid). Dobieramy i instalujemy pompy ciepła.

Masz dość wysokich rachunków za energię? Ekologia to dla Ciebie nie pusty frazes? Zgłoś się do nas – chętnie doradzimy i pomożemy w realizacji.

Kolektory słoneczne czy panele fotowoltaiczne?

Kolektory słoneczneFirma hydrauliczna Aqua-Thermal z Warszawy posiada także uprawnienia do zaprojektowania instalacji umożliwiających przetworzenie promieniowania słonecznego na energię cieplną oraz elektryczną. Nasi pracownicy to cenieni specjaliści, którzy od lat wykonują instalacje CO na terenie dzielnicy Wawer oraz wielu innych rejonów miasta. Kolektory słoneczne oraz panele fotowoltaiczne różnią się przede wszystkim przeznaczeniem – te pierwsze są wykorzystywane do produkowania ciepła do ogrzewania budynku, natomiast te drugie wytwarzają prąd elektryczny.

Instalacja, w której zastosowano kolektory, podgrzewa wodę znajdującą w obiegu centralnego ogrzewania budynku. Nie są one używane zazwyczaj jako jedyne źródło energii, ale raczej jako sposób na wsparcie instalacji lub dogrzanie domu w okresach przejściowych. W przypadku paneli fotowoltaicznych, promieniowanie słoneczne zostaje przekształcone w energię elektryczną, która po zmianie napięcia do 230V w falowniku, może być wykorzystywana w budynkach do zasilania różnorodnych urządzeń. Podczas dokonywania wyboru, należy przede wszystkim rozważyć jakie ma być przeznaczenie stworzonej instalacji.

Aqua-Thermal – ul. Korkowa 161, 04-549 Warszawa
tel: +48 794 910 940 mail: biuro@aqua-thermal.pl
Obszar działania: Warszawa – Wawer